Start arrow Getting Started arrow Witamy w Plymouth!
Witamy w Plymouth!
User Rating: / 0
PoorBest 

Plymouth jest małym funduszem działającym na zasadach venture capital.
Istotą działalności Funduszu są inwestycje w najbardziej atrakcyjne projekty (start-up) oraz spółki z wielu branż na terenie Polski.
Wzrost wartości portfela realizowany jest najczęściej poprzez dostarczanie niezbędnych dla rozwoju projektu środków finansowych a także wsparcie biznesowe i branżowe.

Image Zaangażowanie kapitałowe Plymouth w nowe projekty inwestycyjne waha się na poziomie od 50 tys. do 200 tys. pln, a przeciętny okres inwestycji trwa od 1 do 2 lat. Oczekiwana roczna stopa zwrotu wynosi co najmniej 50 procent.

Charakteryzujemy się indywidualnym podejściem do każdego przedsięwzięcia - wspólnie z Zarządem firmy oraz pozostałymi udziałowcami opracowujemy strategię działania i nakreślamy długoterminowe plany rozwoju firmy. Nie posiadamy szczególnych preferencji branżowych ani lokalizacyjnych jesteśmy w stanie dofinansować każdy ciekawy projekt inwestycyjny.

Najchętniej wspieramy finansowo młode szybko rozwijające się przedsiębiorstwa, ale nie wykluczamy także wsparcia dla podmiotów przeżywających przejściowe trudności finansowe, które mogą być np. wynikiem nieodpowiedniej struktury finansowania.